چهارشنبه ، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

امکان زندگی فضانوردان در غارهای آتشفشانی ماه

یکی از دانشمندان ناسا ادعا می کند انسان پس از سفر به ماه می تواند در لوله هایی غار مانند زندگی کند که در نتیجه فعالیت های آتشفشانی به وجود آمده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایونینگ استاندارد، یکی از دانشمندان ناسا ادعا می‌کند فضانوردانی که به ماه سفر می‌کنند می‌توانند در غارهایی زندگی کنند که در نتیجه مواد آتشفشانی به وجود آمده است.

دانیل موریارتی یکی از دانشمندان ناسا معتقد است که لوله‌های ساخته شده از مواد آتشفشانی در سطح ماه پناهگاهی برای فضانوردان فراهم می‌کند. این لوله‌ها غارهایی بلند و تونل مانند هستند که در نتیجه فعالیت‌های آتشفشانی قبلاً در ماه به وجود آمده‌اند.

به گفته موریارتی ناسا می‌تواند هنگام آماده سازی سطح ماه برای فضانوردان، ساختارهای طبیعی موجود در سیاره را نیز بررسی کند.

موریارتی در این باره نوشت: تصور نمی‌کنم بتوان چیزی از سطح ماه را تغییر دهیم. در عوض معتقدم بهتر است از برخی سازه‌ها و منابعی استفاده کنیم که در آنجا وجود دارد. به عنوان مثال می‌توان یک ایستگاه نزدیک قطب ماه ساخت که همیشه سایه است تا بتوان از منابع آب موجود در آنجا استفاده کرد.

همچنین می‌توان در لوله‌هایی ساخته شده از مواد آتشفشانی ایستگاهی تأسیس کرد. چنین ایستگاهی در برابر تغییرات دمایی و اشعه‌های خورشیدی از فضانوردان محافظت می‌کند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

موارد زیر را نیز ملاحظه نمایید

استارت‌آپ فضایی لهستانی نانوماهواره‌های خود را در مدار قرار داد

استارت‌آپ فضایی لهستانی نانوماهواره‌های خود را در مدار قرار داد

یک استارت‌آپ لهستانی به نام SatRevolution برای اولین بار موفق شد دو نانوماهواره خود با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هجده =