چهارشنبه ، ۱۵ آبان ۱۳۹۸

تصمیم چین برای ساخت یک ایستگاه فضایی جدید و ارسال آن به فضا تا سال ۲۰۲۰

تصمیم چین برای ساخت یک ایستگاه فضایی جدید و ارسال آن به فضا تا سال 2020

چین در حال ساخت یک ایستگاه فضایی است و تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۰ آن را به فضا بفرستد تا سهم خود را از صنعت فضایی افزایش دهد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، چین در حال ساخت یک ایستگاه فضایی است و تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۰ آن را به فضا بفرستد.

ایستگاه فضایی چین که در گذشته قرار بود تا سال ۲۰۲۲  به مدار ارسال شود، اکنون قرار است و زودتر از موعد مقرر ارسال شود.

آزمایشگاه فضایی Tiangong-2 چین که از سال ۲۰۱۶ در مدار قرار گرفته، تا پایان ۲۰۱۹ از مدار خارج می‌شود تا این مدار به فضا ارسال شود. 

ژو جیانپینگ عضو آکادمی مهندسی چین  به عنوان طراح اصلی برنامه فضایی سرنشین دار چین منصوب شده و گوییدونگ، عضو آکادمی علوم چین  به عنوان دانشمند ارشد فضایی این برنامه منصوب شده است. 

نخستین فضانورد چین، یانگ لیوی و هفت متخصص دیگر به عنوان معاون طراحان اصلی این برنامه در زمینه‌هایی مانند کارشناس فضاپیما، موشک حامل، کاربرد فناوری فضایی، سیستم‌های نظارت و ارتباطات منصوب شده اند.

به گفته ژو جیانپینگ، این ایستگاه که از مدار ۳۴۰ تا ۴۵۰ کیلومتری از سطح زمین عبور می‌کند، در صورت لزوم می‌تواند ۱۸۰ تن افزایش یابد و سه تا شش فضانورد را در خود جای دهد.

چین درنظر دارد ساخت ایستگاه فضایی را تا سال ۲۰۲۲ و با وزن ۶۶ تن تکمیل کند؛ چین همچنین فضانوردان جدیدی را برای مأموریت‌های ایستگاه فضایی انتخاب می‌کند. پس از اتمام ساخت این ایستگاه، چین از فضانوردان خارج از کشور به همکاری با فضانوردان داخلی در ایستگاه فضایی استقبال می‌کند.

 

منبع: خبرگزاری فارس

موارد زیر را نیز ملاحظه نمایید

ماهواره‌ها آتش‌سوزی ویرانگر کالیفرنیا را از فضا ردیابی کردند

ماهواره‌ها آتش‌سوزی ویرانگر کالیفرنیا را از فضا ردیابی کردند

ساکنان کالیفرنیا آخر هفته پر اضطرابی برای پیگیری مسیر آتش‌سوزی در ایالت Sonoma در شمال …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *