شنبه ، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

PowerEgg X، یک دوربین سلفی هوش مصنوعی با قابلیت تبدیل به پهپاد

شرکت پاورویژن پهپادهایی ساخته که می توانند پرواز یا شنا کنند و اکنون پهپادی ساخته که قابلیت پرواز در باران را دارد. PowerEgg X که در CES 2020 آغاز به کار کرده، به طور قابل توجهی کوچکتر از PowerEgg اصلی است و دید بالاتر و کارایی بیشتری نسبت به مدل قبلی خود دارد. PowerEgg وزنی در حدود ۴٫۶ پوند و وضوح دوربین آن ۴K بود.

این شرکت به دلیل طراحی ویژه خود، به این پهپاد عنوان “سه در یک” را داده است. زیرا می‌توان آن را از یک دوربین سلفی اتوماتیک به یک پهپاد یا یک دوربین دستی تبدیل کرد. در طراحی این پهپاد از “الگوریتم اختصاصی هوش مصنوعی و قابلیت های فناوری رباتیک” استفاده شده است. به عنوان یک دوربین سلفی، با ردیابی سوژه‌ها و نگه داشتن آن‌ها در وسط قاب، به تشخیص چهره می‌پردازد. همچنین هدف را حتی اگر در خارج از میدان دید آن حرکت کند، دنبال می‌کند.

از همین ویژگی‌های AI می‌توان به صورت دستی نیز استفاده کرد، از آنجا که دوربین با وضوح ۴K روی یک گیمبال متحرک سه محوره موتوردار نصب شده است، فیلم تهیه شده بدون لرزش دوربین ضبط می‌شود. PowerVision شامل لوازم جانبی ضد آب است (یک کیس و یک شناور فرود) که به آن اجازه می‌دهد تا در باران شدید پرواز کرده و بر روی آب نشست و برخاست داشته باشد.

PowerVision همچنین یک همگام‌سازی صوتی را به برنامه تلفن همراه خود اضافه کرده است، بنابراین می‌توان با استفاده از میکروفن یا هدفون بی‌سیم صدا را ضبط و آن را با ویدئوی خود ترکیب کرد. این شرکت گفته که این پهپاد ۳۰ دقیقه پرواز خواهد داشت و اجتناب از مانع اتوماتیک نیز دارد.

 

موارد زیر را نیز ملاحظه نمایید

استفاده از پهپاد عمودپرواز برای کشتی های گشت دور از ساحل در پرتغال

نیروی دریایی پرتغال در حال معرفی قابلیت عملیاتی یک سیستم هوایی بدون سرنشین (UAS) با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *