شنبه ، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

تحقیقات ایرباس و هواپیمایی اسکاندیناوی در مورد هواپیماهای هیبریدی و الکتریکی

تحقیقات ایرباس و هواپیمایی اسکاندیناوی در مورد هواپیماهای هیبریدی و الکتریکی

شرکت ایرباس و خطوط هوایی اسکاندیناوی (SAS) یادداشت تفاهمی برای تحقیق در رابطه با زیرساخت‌ها و اکوسیستم‌ هواپیماهای هیبریدی و الکتریکی، امضا کردند. همکاری بین این دو شرکت ماه آینده آغاز و تا پایان سال آینده ادامه خواهد داشت.

براساس این تفاهم‌نامه، دو شرکت مذکور در یک پروژه تحقیقاتی مشترک برای درک بهتر فرصت‌های عملیاتی و زیرساختی، و نیز چالش‌های معرفی هواپیماهای هیبریدی و کاملا الکتریکی به خطوط هوایی، مشارکت خواهند کرد.

این پروژه شامل پنج بخش عملیاتی است که به بررسی تاثیر زیرساخت‌های زمینی و همچنین محدوده، منابع، زمان و در دسترس بودن در فرودگاه‌ها، خواهد پرداخت. این همکاری همچنین شامل برنامه‌ای برای تامین انرژی تجدیدپذیری است که میزان انتشار کربن دی‌اکسید آن صفر باشد.

علاوه بر این رویکرد چند وجهی که شامل محدوده آن، انرژی تا زیرساخت‌های مختلف می‌شود، هدف اصلی آن همکاری رسیدگی به تمامی عملیات‌های این نوع هواپیماها است. برای ورود صنعت هوایی به دنیای انرژی‌های پاک و پایدار، اجرای این نوع پروژه‌ها ضروری است.

اگرچه بازده نسبت مصرف سوخت به ازای هر مسافر کیلومتر در مقایسه با پنج دهه قبل ۸۰ درصد بیشتر شده، اما با افزایش ترافیک هوایی پیش‌بینی می‌شود تا ۲۰ سال آینده دو برابر شود. کاهش تاثیرات هواپیما بر محیط زیست یک موضوع کلیدی و راهبردی برای صنعت هوایی است.

برای مقابله با این چالش، صنعت حمل و نقل هوایی بین الملل (ATAG)، ایرباس و SAS متعهد شدند که تا سال ۲۰۲۰ افزایش میزان کربن بواسطه صنعت هوایی را به صفر برسانند. این عمل باعث می‌شود انتشار گازهای غیرمجاز بواسطه صنعت هوایی به ۵۰ درصد مقدار خود در سال ۲۰۰۵ برسد.

ایرباس تحقیقات خود را در زمینه توسعه فناوری‌های پیشران هیبریدی و الکتریکی متمرکز کرده است. همچنین این شرکت شروع به ساخت نمونه‌هایی از این نوع تکنولوژی کرده و در حال حاضر سیستم‌ها و زیرسیستم‌های پیشران هیبریدی و اجزای سازنده آن‌ها در حال آزمایش هستند تا به اهداف بلند مدت توسعه‌ای و هدف نهایی خود یعنی استفاده از هواپیماهای الکتریکی دست پیدا کنند.

موارد زیر را نیز ملاحظه نمایید

جذب ۸۷ میلیون یورو توسط ولوکوپتر در سری C سرمایه‌گذاری

Volocopter، توسعه دهنده حمل و نقل هوایی شهری آلمان که سال گذشته پروازهایی را در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *