شنبه ، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

تحویل اولین هلیکوپترهای ایرباس H145M به نیروی هوایی مجارستان

چهار فروند هلیکوپتر نظامی H145M ساخت ایرباس با حضور وزیر دفاع مجارستان، معاون رئیس گروه ایرباس در اروپای مرکزی و شرقی و رهبر برنامه H145 به نیروی هوایی مجارستان تحویل داده شد.

شانزده بالگرد H145M دیگر باید تا ژانویه سال ۲۰۲۱ تحویل داده شوند تا بتوان ناوگانی از ۲۰ فروند از این نوع بالگرد تحت کنترل نیروی هوایی مجارستان تشکیل داد. این موضوع، بخشی از “برنامه توسعه نظامی ۲۰۲۶ مجارستان” بوده که هدف آن مدرن سازی و توسعه همه بخش های ارتش است. این هلیکوپتر همچنان در حال به روزرسانی برای استفاده چند منظوره از آن می‌باشد.

هلیکوپترهای شوروی-روسی که هم اکنون در حال فعالیت هستند، به زودی به پایان زمان عملیات خود می‌رسند و همچنین نبود هلیکوپترها و تجهیزات هوایی، انجام وظایف داخلی و بین المللی را غیرممکن می‌کند، بنابراین سفارش H145M در این زمان یک تصمیم منطقی است.

قرارداد منعقده ژوئن گذشته شامل خدمات هلیکوپترهای ایرباس نظیر تهیه قطعات، ۵ سال پشتیبانی لجستیکی، تهیه اسناد فنی و مجوز پرواز برای خدمه هواپیما و پرسنل فنی می‌باشد. پس از امضای قرارداد، کنفرانس‌های مقدماتی متعددی برگزار شد که در آن سخنرانی‌ها، نمایندگان ایرباس به اپراتورهای آینده کمک کردند تا عملکردهای مشخصی از سیستم را درک کرده و تصمیم‌گیری کنند.

این سفارش ۲۰ فروندی بر طبق تجهیزات سفارش داده شده شامل ۱۰ هلیکوپتر کمکی سبک، ۵ فروند هلیکوپتر جستجو و نجات و ۵ فروند هلیکوپتر چند منظوره وجود خواهد داشت. نقش اصلی هلیکوپتر H145M حمل و نقل مسافر، جستجو و نجات، نظارت و کنترل مرزی ۲۴ ساعته خواهد بود.

مشخصات فنی هلیکوپتر

برد: ۶۳۸ کیلومتر

حداکثر توان برخاست: ۸۹۴ اسب بخار

سرعت کروز: ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت

مداومت پروازی: ۳ ساعت و ۳۲ دقیقه

حداکثر وزن برخاست: ۳۸۰۰ کیلوگرم

موارد زیر را نیز ملاحظه نمایید

ساخت شش هلیکوپتر دریایی VH-92A توسط Sikorsky

Sikorsky برنده قرارداد ۴۷۱ میلیون دلاری از نیروی دریایی ایالات متحده (USN) برای ساخت شش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *