یکشنبه ، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

Landspace برای ماموریت‌های فضایی موتور سوخت متان می‌سازد

استارت‌آپ چینی لند‌اسپیس (Landspace) موتوری با عملکرد بالا توسعه داده است که با سوخت متان کار می‌کند و این شرکت را به سومین شرکت توسعه‌دهنده موتورهای پیشرفته موشک سوخت متانی، تبدیل کرده است.

موتور موشک متانی TQ-12 در آزمایشگاه این شرکت واقع در شهر هاژو در استان ژجیانگ تحت یک آزمایش ۲۰ ثانیه‌ای قرار گرفت.

موتورهای متان با کارآیی بالا در گذشته توسط شرکت های آمریکایی اسپیس‌ایکس و بلو ارجین ساخته می‌شد. این موتورها از متان مایع به‌عنوان سوخت و از اکسیژن مایع به‌عنوان اکسیدکننده استفاده می‌کنند.

لند‌اسپیس در ماه می ۲۰۱۹، چهار آزمایش در رابطه با توسعه TQ-12 انجام داد. این موتور به تراست بیشینه ۸۰ تنی رسیده و قابل استفاده در تمامی موشک‌ها است. موشک حامل ZQ2 اولین موشکی است که این موتور بر روی آن نصب خواهد شد.

طبق گفته ژانگ چانگوو، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت لند‌اسپیس، تولید انبوه این موتور جدید و موشک حامل ZQ2 در اوایل سال جاری در کارخانه آغاز خواهد شد. لند‌اسپیس ادعا کرده که کارخانه و امکانات آن بزرگترین کارخانه در رابطه با صنعت فضایی در آسیا است. کارخانه شهر هاژو قادر به تولید تقریبا ۲۰۰ موتور TQ-12 و ۱۵ موشک حامل ZQ2 تا سال ۲۰۲۲ می‌باشد.

اولین پرواز ZQ2 برای سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است. اکتبر گذشته، لنداسپیس اولین موشک ZQ1 را از پایگاه فضایی ژوکوآن به فضا پرتاب کرد. این موشک به دلیل مشکلات فنی که در طول پرواز با آن مواجه شد موفق به قرار دادن ماهواره در مدار مورد نظر نشد.

موارد زیر را نیز ملاحظه نمایید

"فی‌ست" نخستین ماهواره دیدبانی زمین با هوش مصنوعی به زودی پرتاب می‌شود

“فی‌ست” نخستین ماهواره دیدبانی زمین با هوش مصنوعی به زودی پرتاب می‌شود

“آژانس فضایی اروپا” قصد دارد تا طی ماه‌های آتی نخستین ماهواره دیدبانی زمین با هوش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *