چهارشنبه ، ۱۵ آبان ۱۳۹۸

ارائه محصول “AirSafe API” برای ردیابی جهانی هواپیماها توسط شرکت Spire

شرکت Spire قصد دارد منظومه ماهواره‌های خود را به دو برابر افزایش دهد و همچنین محصولی به نام AirSafe API را به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهد که خدماتی در زمینه ردیابی هواپیماهای دنیا با استفاده ترکیبی از داده‌های حاصل از سنسورهای فضایی و زمینی ارائه خواهد دهد.

طبق گفته پیتر پلاتزر، مدیر اجرایی شرکت Spire، صنعت هوانوردی نیاز بزرگی به قابلیت ردیابی تمامی هواپیماهای دنیا خصوصا در مناطقی با رشد اقتصادی بالا مانند جنوب شرقی آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین و مناطقی که زیرساخت‌های بسیار محدودی دارند، دارد. نیاز به ردیابی و نظارت بر هواپیماها تنها از جنبه بازده عملیاتی آن‌ها نیست بلکه جنبه ایمنی پرواز و مقررات آن نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است.

در ۱۶ اکتبر، شرکت Spire اولین نسخه از محصول AirSafe API را منتشر کرد. Spire در حال حاضر بیش از ۷۰ میلیون گزارش از موقعیت و مسیر روزانه هواپیماها را در اختیار دارد. طبق گفته پلاتزر شرکت Spire برای ارائه ردیابی در سطح جهانی و پوشش تمامی هواپیماها و همچنین گزارش‌دهی سریع باید ۷۰ تا ۸۰ ماهواره دیگر به ناوگان فعلی خود (شامل ۸۴ ماهواره) اضافه کند. این اولین قدم در یک طرح کاملا مشخص و تامین شده است. نتیجه این طرح و برنامه یک محصول مقرون بصرفه و خلاقانه برای ردیابی در صنعت حمل و نقل هوایی است. انتشار AirSafe API اولین قدم برای ارائه پوشش جهانی ماهواره‌ای و زمینی در این حوزه است.

پلاتزر افزود: طی شش تا هفت ماه آینده شرکت Spire قصد دارد منظومه ماهواره‌ای خود را برای ردیابی هواپیماهایی که در نزدیکی خط استوا پرواز می‌کنند، توسعه دهد. این منطقه از گذشته هم در حوزه حمل و نقل دریایی و هم در حوزه هوایی تحت نظر نبوده است.

جان لوسک، مدیر تجاری شرکت Spire گفت: هنگامی‌که Spire پوشش کاملی از منطقه استوایی ارائه دهد، این شرکت فرصتی برای ارائه محصول به مشتریانی خواهد داشت که به طور معمول به اطلاعات این منطقه دسترسی ندارند. ما می‌توانیم یک محصول بسیار توانمند را با قیمت مناسب ارائه دهیم.

Spire بعدها در سال ۲۰۲۰ قصد دارد ماهواره‌های بیشتری راه‌اندازی کند و از طریق آن برنامه AirSafe را تکمیل کند. پلاتزر گفت: تا سال ۲۰۲۱، منظومه ماهواره‌های Spire به اندازه کافی بزرگ خواهد شد که بتواند طول و عرض جغرافیایی و ارتفاع تمامی هواپیماها را رصد کرده و گزارش‌ها را در مدت ۱۵ دقیقه ارائه کند.

لوسک گفت: منظومه ماهواره جهانی Spire داده‌های زیادی برای مشتریان محصولات دریایی و هواشناسی این شرکت فراهم می‌کند.

این شرکت از طریق AirSafe قصد دارد محصولات پیش‌بینی آب و هوا ارائه دهد. بعنوان مثال، Spire در ۱۶ اکتبر اعلام کرد که مشتریان از ترکیب داده‌های موقعیت مکانی هواپیماها، اطلاعاتی جانبی در مورد بادها و تلاطم هوای پاک نیز بهره‌مند خواهند شد. پلاتزر افزود: نوآوری‌های تکنولوژیکی زیادی در ساخت و انتشار محصول AirSafe وجود دارد که از جمله می توان به لینک بین ماهواره‌ای اشاره کرد. شرکت Spire با استفاده از لینک بین ماهواره‌ای قادر خواهد بود ظرف چند دقیقه داده‌ها را انتقال دهد. اگر این انتقال داده در بازه زمانی ثانیه انجام شود، انقلاب عظیمی در این زمینه رخ خواهد داد. این سرمایه‌گذاری اخیر باعث گسترش ناوگان و نوآوری‌های تکنولوژیکی می‌شود.

موارد زیر را نیز ملاحظه نمایید

اجباری شدن شرکت در آزمون آنلاین برای صاحبان پهپاد در انگلیس

اجباری شدن شرکت در آزمون آنلاین برای صاحبان پهپاد در انگلیس

براساس قانونی جدید در انگلیس صاحبان پهپادها از این پس باید یک تست آنلاین را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *