چهارشنبه ، ۱۵ آبان ۱۳۹۸

رونمایی شرکت “ویرجین گالاکتیک” از لباس جدید فضانوردی خود

رونمایی شرکت "ویرجین گالاکتیک" از لباس جدید فضانوردی خود

لباس های فضانوردی شرکت ویرجین گالاکتیک رونمایی شدند. این لباس شامل یک جفت چکمه نیز هست. لباس فضایی مذکور از سوی پزشکان، مهندسان فضایی و غیره مورد آزمایش قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، روز گذشته ناسا از لباس فضانوردان خود در ماموریت ماه رونمایی کرد. هرچند این لباس ها جالب بودند اما همچنان حجیم و سنگین به نظر می رسیدند. 

این درحالی است که شرکت «آندر آرمور» (Under Armour) از لباس و چکمه ای مخصوص مسافران پروازهای فضایی شرکت «ویرجین گلکتیک» رونمایی کرد.

در بافت پارچه این لباس مواد معدنی به کار رفته است. به گفته شرکت تولید کننده این لباس به تنظیم دمای بدن فرد کمک می کند.

رونمایی شرکت "ویرجین گالاکتیک" از لباس جدید فضانوردی خود

لباس فضایی مذکور به رنگ آبی تیره  است. هریک از نسخه های لباس مذکور توسط خلبانان، مهندسان فضایی و پزشکان تحت  آزمایش و بررسی قرار گرفته است. این لباس دارای ویژگی هایی مانند سیستم ارتباطی یکپارچه و تعداد زیادی جیب است. علاوه برآن داخل لباس و روی قفسه سینه  یک جیب قرار دارد تا مسافر بتواند عکس نزدیکانش را  آنجا قرار دهد.

در کنار این لباس چکمه های آن نیز ارائه شده اند. چکمه های مذکور با الهام از کفش های دو است. آنها طوری طراحی شده اند تا سبک باشند.

رونمایی شرکت "ویرجین گالاکتیک" از لباس جدید فضانوردی خود

البته شرکت ویرجین گالاکتیک همچنان مشغول آماده سازی برای نخستین پرواز خود است. این شرکت با وجود موانع و مشکلات مختلف نخستین مسافران خود را مرز فضا فرستاده و اکنون بیش از ۶۰۰ مسافر از ۵۸ کشور جهان در صف انتظار هستند تا همراه این شرکت به فضا سفر کنند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

موارد زیر را نیز ملاحظه نمایید

ماهواره‌ها آتش‌سوزی ویرانگر کالیفرنیا را از فضا ردیابی کردند

ماهواره‌ها آتش‌سوزی ویرانگر کالیفرنیا را از فضا ردیابی کردند

ساکنان کالیفرنیا آخر هفته پر اضطرابی برای پیگیری مسیر آتش‌سوزی در ایالت Sonoma در شمال …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *