سن بازنشستگی خلبانان – اجازه پروازهای مسافربری و حمل بار تا ۶۵ سالگی

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: سازمان در تمامی سطوح مدیریتی و کارشناسی بازنشسته‌ای که مشمول بخش نامه اخیر باشد، ندارد.

سن بازنشستگی خلبانان - اجازه پروازهای مسافربری و حمل بار تا 65 سالگی

رضا جعفرزاده با اشاره به رعایت قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان گفت: در حال حاضر قرار داد تمام وقت جهت به کارگیری بازنشستگان در سازمان هواپیمایی کشوری نداریم و کارکنان سازمان مطابق مقررات و در زمان مقرر بازنشسته می‌شوند و به کارگیری مجدد در این سازمان صورت نمی‌گیرد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که «وضعیت خلبانان با اجرایی شدن دستورالعمل جدید بازنشستگی چگونه است؟»، گفت: بر اساس مقررات هوانوردی در انطباق با ضمیه اول کنوانسیون شیکاگو، فعالیت خلبانان تا سن ۶۵ سالگی در صورت داشتن گواهینامه خلبانی و گواهینامه پزشکی مجاز است ولو سابقه خدمتی آن‌ها بیش از ۳۰ سال باشد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: ممکن است خلبانی پس از گذراندن ۳۰ سال خدمت به عللی بازنشسته و از کار منفک شود. در این صورت امکان بازگشت به ایرلاین دولتی را ندارد.

جعفرزاده، خاطرنشان کرد: در صورت رسیدن خلبانان به سن ۶۵ سالگی، اجازه پرواز برای حمل مسافر، بار و پست ندارند اما در خصوص هواپیمای شخصی این شرایط مستثنی است.

وی با بیان این که خلبانان در سن ۶۵ سالگی مجاز به دریافت گواهینامه پزشکی نخواهند بود، تصریح کرد: خلبانان تا قبل از سن ۶۰ سالگی به صورت سالیانه و بعد از سن ۶۰ سالگی هر ۶ ماه یکبار چک پزشکی می‌شوند، مگر مواردی خاص و با تشخیص پزشک هوایی این زمان کوتاه‌تر خواهد بود.

منبع: سازمان هواپیمایی کشوری

موارد زیر را نیز ملاحظه نمایید

آزمون‌های کیفی بلوک انتقال مداری پژوهشگاه فضایی ایران با موفقیت انجام شد

آزمون‌های کیفی بلوک انتقال مداری پژوهشگاه فضایی ایران با موفقیت انجام شد

آزمون‌های کیفی زیرسامانه‌های داده و فرمان، توزیع توان و باتری پروژه بلوک انتقال مداری (سامان) …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *