ارسال اولین کپسول فضایی Starliner بوئینگ به پایگاه پرتاب، برای پرواز آزمایشی

ارسال اولین کپسول فضایی Starliner بوئینگ به پایگاه پرتاب، برای پرواز آزمایشی

کپسول سرنشین‌دار بوئینگ که برای پرواز به ایستگاه بین‌المللی فضایی در نظر گرفته شده است، ۲۱ نوامبر قدم بعدی بزرگ خود را در این سفر برداشت و برای انجام تست پروازی به پایگاه پرتاب فلوریدا منتقل شد.

کپسول CST-100 Starliner قرار است در تاریخ ۱۷ دسامبر، اولین پرواز خود را از مجموعه فضایی ۴۱ پایگاه نیروی هوایی کاناوراول فلوریدا انجام دهد. این تاسیسات متعلق به United Launch Alliance است و این کپسول بر روی موشک AtlasV ساخت همین شرکت به فضا پرتاب خواهد شد.

مایکل فینک، فضانورد ناسا در اولین ماموریت سرنشین‌دار Starliner به فضا سفر خواهد کرد. پرواز آزمایشی ماه دسامبر Starliner یک آزمایش مهم خواهد بود زیرا بدنبال صدور گواهینامه ناسا برای پرواز فضانوردان به ایستگاه فضایی و بالعکس است.

این پرواز آزمایشی فقط شش هفته پس از آخرین آزمایش مهم و نافرجام بوئینگ انجام می‌شود. این پرتاب به منظور بررسی توانایی فضاپیمای Starliner در حمل ایمن فضانوردان و اطمینان از هرگونه ناهنجاری و مشکل در موشک قبل از روشن شدن طراحی شده است.

همتای بوئینگ در برنامه تجاری و سرنشین‌دار ناسا، SpaceX است که پرواز آزمایشی مشابهی از فضاپیمای شخصی خود یعنی Crew Dragon را در ماه مارس به پایان رساند. هر دو شرکت سال آینده بر روی مأموریت‌های سرنشین‌دار تمرکز خواهند کرد.

موارد زیر را نیز ملاحظه نمایید

ارسال شش ماهواره سنجش از دور با دو پرتاب مداری به فاصله 3 ساعت توسط چین

ارسال شش ماهواره سنجش از دور با دو پرتاب مداری به فاصله ۳ ساعت توسط چین

چین شش ماهواره سنجش از دور با دو پرتاب به فاصله سه ساعت از پایگاه‌های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *